دریافت*نگاهی به سرگذشت حافظ و آشنایی با دیوان، فال، اشعار ایشان*

نگاهی به سرگذشت حافظ و آشنایی با دیوان, فال, اشعار ایشان|eu
این فایل درباره ی نگاهی به سرگذشت حافظ و آشنایی با دیوان، فال، اشعار ایشان می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

فرمت فایل: wordتعداد صفحات: 23

فهرست مطالب1-مقدمه2-سرگذشت زندگي حافظ3-آشنايي با كتاب ديوان حافظ4-آشنايي كتاب فال هاي حافظ5-با فال هاي حافظ5-آشنايي با اشعار حافظ6-نتيجه گيري

مقدمه :ما در طول سال تحصيلي با كتابهايي رو به رو مي شويم از جمله‌ي اين كتابها كتاب ادبيات فارسي است كه شامل انواع شعرها مي باشد و منبع اين شعرها شاعر گرانقدر و گرامي است كه حافظ شيرازي نام دارد . حافظ شيرازي يكي از بهترين شاعران گرانقدر به حساب مي آيد كه از زمانهاي پيش ما با اشعار اين شاعر زندگي مي كنيم و اشعار اين شاعر درخشندگي خاص خود را دارد . از آنجا كه شعر پديده اي پوياست اما اصول و قواي آن هم بايد پوياي آن باشد . حافظ شيرازي روش چگونگي درك و فهم اين شعرهاي با معني را به ما مي آموزد فرا گرفتن معاني اين شعرها نه تنها سبب بالا رفتن اطلاعات ما مي شود بلكه استفاده هاي ناچيزي در زندگي براي ما دارد براي درست تلفظ كردن و بهتر فهميدن معاني آنها بايد به كتابي چون ديوان حافظ مراجعه كرد و اصل و چكيده‌ي هر شعر شاعر آن است و خلاصه حافظ شيرازي يكي از بهترين شاعران زمان خود بوده كه آوازه‌ي اشعار آن هنوز هم در سراسر جهان پيچيده است . تحقيقي كه در پيش رو داريد خلاصه و چكيده اي است از اشعار اين شاعر بزرگ و گرانقدر كه اميدوارم خواسته باشم اين مطالب را به شما فهمانده باشم و نام تو هنوز هم بر سر زبانها است اي حافظ .

گر همچون من افتاده اين دام شوي اي بس كه خراب باده جام شويما مست و خراب و رند و عالم سوزيم با ما منشين وگرنه بدنام شوي

سرگذشت زندگي حافظ :شمس الدين محمد شيرازي متخلص به حافظ و ملقب به لسان الغيب يكي از پررمز و رازترين شاعران ايران و جهان است . نام پدرش بهاءالدين مي باشد كه بازرگاني مي‌كرده و مادرش اهل كازرون شيراز بوده تاريخ تولد او را بعضي ها سال 792 و برخي بين سالهاي 730-720 ثبت كرده اند كه اوايل قرن 8 بوده بعد از مرگ پدر برادران كه هر كدام بزرگتر از او بودند به سويي روانه شدند و شمس الدين با مادرش در شيراز ماند و روزگار آنها در تهيدستي مي گذشت . حافظ همين كه به سن جواني رسيد در نانوايي به خميرگيري مشغول شد تا اين كه عشق به تحصيل كمالات او را به مكتب خانه كشانيد . حافظ تحصيل علوم و كمالات را در زادگاه خود كسب كرد و مجالس درس علما و فضلاي بزرگ خود را كه يكي از آنان قوام الدين عبدالله بود درك نمود و در علوم به مقامي رفيع رسيد . حافظ قرآن را حفظ كرده و در اشعار خويش چندين بار بدين اشتغال مداوم به كلام الله اشاره نموده است و بنابر تصريح صاحبان نظر ، اتخاذ تخلص «حافظ» شيراز همين اشتغال نشأت گرفته است .

مطالب دیگر:
📝تحقيق حقوق تجارت📝تحقيق حقوق از دریچه‌ی ایران باستان📝تحقيق حقوق خانواده📝تحقيق بررسي شباهت عنوان هاي حقوقي وکيفري📝تحقيق تاثير عامل اقتصاد و ابعاد آن بر کنش احتمالي نظامي آمريکا عليه ايران📝تحقيق پيشرفت صنعتي جوامع و ارتباط آن با جرم📝تحقيق برنامه ريزي استراتژيک براي مديريت مخازن نفت و گاز ايران📝تحقيق امنيت شغلي با رويكرد ايمني و سلامت و نقش آن در نگهداري كاركنان سازمان📝تحقيق بيمه📝تحقيق آيين دادرسي كيفري 1📝تحقيق حقوق مدني 1📝تحقيق سازمان و تشكيلات صندوق بين المللي پول📝تحقيق راهكارهاي توسعه نيروي انساني نخبه و پيشگيري از فرار مغزها📝پلان معماري مجتمع مسکونی سه طبقه، چهارده واحدی📝پلان معماري ساختمان چهار طبقه، دو واحدی📝پلان معماري ساختمان چهار طبقه، تک واحدی📝پلان معماري ويلا دو طبقه و پلان 3D📝پلان معماري ساختمان سه طبقه📝پلان معماري ويلا دو طبقه دوبلكس📝پلان معماري ويلا سه طبقه دوبلكس📝پلان معماري ويلا 3 خوابه📝پلان معماري داروخانه📝پلان معماري كافي شاپ📝پلان معماري باغ وحش📝پلان معماري كافي نت