دریافت*آشنایی با تعاریف محیط متعالی، خلق و متغیرها و مزایای آن*

آشنایی با تعاریف محیط متعالی, خلق و متغیرها و مزایای آن|eu
این فایل درباره ی آشنایی با تعاریف محیط متعالی، خلق و متغیرها و مزایای آن می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

فرمت فایل: wordتعداد صفحات: 14

خلق محیطی متعالی برای کار کردن:درس هایی از یکصد شرکت برترمقدمهمتاسفانه اغلب سازمان ها، از نظر جو یا فضای سازمانی از وضعیت مناسبی برای کار کردن برخوردار نیستند. قابل ذکر است که سیاست ها، برنامه ها و شرایط مالی سازمان در ایجاد جو مناسب عامل تعیین کننده محسوب نمی شوند. بر اساس مصاحبه با هزاران کارمند در یکصد شرکت برتر، عوامل تعیین کننده برای ایجاد جو سازمانی متعالی شناسایی شد، که عبارتند از: اعتبار، احترام، عدالت، افتخار و صمیمیت: در واقع اعتماد قوی کارکنان به سازمان و مدیریت، عامل محیط متعالی برای کار تلقی می شود.در این مقاله ابتدا جو یا محیط متعالی تعریف می شود و سپس هر یک از عوامل مزبور و متغیرهای مرتبط مورد بحث قرار می گیرند. ضمنا نمونه هایی از شرکت های مورد بررسی و نحوه دستیابی این شرکت ها به عوامل و متغیرهای یاد شده مطرح می شود. در بخش بعدی مزایای ناشی از خلق محیط متعالی ارایه خواهد شد.تعریف محیط متعالیمحیط متعالی برای کار جایی است که کارکنان به مدیریت سازمان اعتماد دارند و به کاری که انجام می دهند، افتخار می کنند و از رابطه با همکاران خود لذت می برند. در واقع احساس کارکنان نسبت به محیط کار را می توان در سه جنبه مورد توجه قرار داد و همین ابعدا اساس تمایز بین محیط کار معمولی یا خوب و محیط کار متعالی یا ایده ال را تشکیل می دهد.1) احساس فرد نسبت به مدیریت سازمان2) احساس فرد نسبت به شغل خود3) احساس فرد نسبت به همکاران خوددر پژوهشی که از زریق مصاحبه با هزاران کارمند شاغل و در یکصد شرکت برتر جهان انجام شد، مصاحبه شوندگان به بیان محیط مناسب برای کارکردن و ویژگی های سازمانی آن پرداختند. نتایج این پژوهش نشان داد که سیاست ها، برنامه های سازمان، وضعیت مالی یا ارزش سهام شرکت هیچکدام سازمان را به محیطی مناسب برای کار کردن تبدیل نمی کند، بلکه آنچه از سازمان یک محیط کاری ایده ال و مطلوب می سازد، وجود شرایط یا ویژگی های زیر است (به شکل شماره 1 نگاه کنید).1- کارکنان به روسا و مدیران خود اعتماد داشته باشند.2- کارکنان به کار و شغل خود افتخار کنند.3- کارکنان از کار کردن با همکارانشان لذت ببرند و آن را خوشایند بیابند.به این ترتیب مطالعات انجام گرفته در یکصد شرکت برتر، نشان داد، تفاوت جو سازمانی متعالی و جو سازمانی خوب از پنج متغیر اعتبار، احترام، عدالت، افتخار و صمیمیت آشکار می گردد. سه متغیر اول بر روی هم بیانگر مفهوم اعتماد است. در جدول شماره 1 نحوه برخورد و عملکرد شرکت های برخوردار از محیط متعالی با هر یک از عوامل مذبور تشریح گردیده است. در ادامه هر یک از عوامل مورد یحث قرار گرفته و مثال هایی برای درک بهتر آنها ارایه خواهد شد.

مطالب دیگر:
بررسي رابطه ويژگي هاي شخصيتي با رضايتمندي زناشويي در زنان متأهلبررسي ايمني زايي ژنهاي L7/L12 و P39 در موشهاي Balacبررسی انواع ارتباطات درون فردی و میان فردی و میان فرهنگی و غیرشفاهی و ارتباطات حیواناتگزارش کارآموزی در اداره برق تعمیر تیر برق و اتصالات برقیبررسی انواع روش های بکارگیری مواد لخته زن و تبخير و تقطير و ‌مواد رنگبر جهت بازيافت و خالص سازی گبررسی روانشناسی کودک و چگونگی رفتار با کودکان و کودکان عقب ماندهبررسی مشکلات درس خواندن دانش آموزان حین راه رفتنبررسی تهيه و بسته‌بندي آب معدني در ظروف PETبررسی جامع اصل قاعده قبح عقاب بلابيان در حقوق جزاي اسلاميبررسی راهبردهای مختلف توسعه اقتصادی و منابع رشد اقتصادیچارچوب نظری تحقیق در خصوص رضایت مندی و بررسی تئوريهايي جامعه شناسي با موضوع ارضا نيازها و رضايتمنقاشي كودكان و خصوصيات هنري آنها و دلايل نقاشي كردن كودكان و فرآیند نقاشی در اثرات آنبررسی آموزش و نقش معلم در آموزش دانش آموزان دارای ناشنوايي و كم شنواييپروسه كنسرو سازي(canning) و مراحل و نکات بهداشتی و واحدهای مختلف تهية كنسرو ماهيبررسی عوامل موثر بر شکل گیری هویت اجتماعی دانش آموزان مبانی و چهارچوب نظریبررسی انواع روش های شکوفایی و تقویت خلاقیت در کودکانبررسی زيبايي شناسي در عكس و انتخاب کادر و نگاه در هنر عکاسیبررسی عوامل محيطي مؤثر بر تبخير و تعريق خاک و بررسی سيستم های آبياري قطره‌ايبررسي ويژگيهاي جغرافيايي ناحيه اراك و كاربرد آن در برنامه ريزي شهريبررسی بیماری زنگ يا زنگ ساقه گندم زنگ سياه گندمبررسی روش تجنیس و تکرار و تسجیع و نفنن و تشبیه و ایهام و تعلل در سبک ادبیبررسي و شناخت عوامل فرهنگي و اعتقادات و شرايط اقليمي موثر بر شكل و تركيب لباس زنانبیماری گیاهان بررسی پوسيدگي بذر و مرگ گياهچه و پوسيدگي ريشه به وسيله پي تيوم در گیاهانبررسی مسائل و مشکلات مدیران گروههای آموزشی علوم انسانی واجتماعی و دانشکده هنر دانشگاه مازندرانآشنایی با ترمزهای هوشمند EBD سيستم توزيع الكترونيكي نيروي ترمزي